در روزهای گذشته شاهد تصاویر یا تیزرهای جدید از سانتافه 2019، فورد رنجر 2018، تصاویر لو رفته از فولکس‌واگن توارگ، تویوتا کرولا im 2019 و تصاویر جاسوسی از فورد فوکوس بودیم . کیا نیز در کنار این خودروهای مطرح قصد دارد از جدیدترین نسل "سول"‌های خود در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کند.

به گزارش گروه خبری اتو کارشناس به نقل از عصر ایران ،  به تازگی تصاویری از این خودروی جدید کیا منتشر شده است که  مطابق آن این خودرو با وجود پوشش‌های استتاری اصالت خود را حفظ کرده و شبیه نسل‌های قبلی به نظر می‌رسد. در نگاه اول می‌توانید حالت باکسی و جعبه‌ای را در خودرو تشخیص دهید. از طرفی این خودرو مانند نسخه‌های قبلی در قالب یک SUV کراس‌اوور کامپکت ارائه خواهد شد و قرار است به عنوان یک مدل جمع و جور خانوادگی در محیط شهری عملکرد خوبی را به نمایش درآورد.

شکل جعبه‌ای این خودرو از اولین مدل مفهومی آن گرفته شده که در سال 2006 به نمایش درآمد، مدل‌های کنونی خودرو نیز به راحتی با همان استایل و ظاهر خارجی به عنوان کوچکترین SUV خودروسازی کیا قابل تشخیص هستند. از طرفی این خودرو کوچکترین شاسی‌بلند موجود در بازار آمریکا نیز محسوب می‌شود. البته در برخی بازارها کیا استونیک است که مقام کوچکترین شاسی‌بلند را به خود اختصاص داده است. می‌توان گفت کیا در ساخت شاسی و کراس‌های کوچک مهارت خوبی را از خود نشان داده است.

علاوه بر حال و هوای جعبه‌ای کیا چراغ‌های عمودی نمای عقب را نیز حفظ کرده است. اما این مسئله در مورد چراغ‌های نمای روبه‌رویی صدق نمی‌کند و شاهد تغییراتی در این بخش هستیم. به نظر می‌رسد طراحان برای کیا سول‌های جدید، چراغ‌های دو بخشی و کشیده را در نظر گرفته‌اند که از دو بخش پروژکتورهای اصلی و چراغ‌های روزتاب تشکیل شده است.

در زیر درب موتور انتظار یک موتور 1.6 لیتری توربوشارژ و 201 اسب‌بخاری را در مدل های جدید داریم. احتمالا این موتور یا یک سامانه انتقال قدرت 7 سرعته دو کلاچه همخوانی دارند. البته خودروهای جدید با توجه به به بازارهای محتلف با گزینه‌های دیگر مانند موتورهای درون‌سوز نیز ارائه خواهند شد.

طرفداران خودروهای الکتریکی کیا نیز می توانند امیدوار باشند که برخی از سول‌ها به صورت برقی ارائه شوند. قدرت طی مسافت یک سول الکتریکی در مدل‌های 2018  از 150 کیلومتر به 178 کیلومتر بین هر شارژ افزایش یافته است. با این وجود کیا در خودروی الکتریکی "نیرو"ی خود توان طی مسافت بیشتری را ارائه کرده و نیر با یک بار شارژ می‌تواند مسافتی حدود 383 کیلومتر را بپیماید. این موضوع نشان می‌دهد سول‌های الکتریکی نیز در آینده نه چندان دور می‌توانند بر قدرت و توان حرکتی خود بیفزایند. احتمالا این خودرو در سال 2019 به عنوان نسخه‌های 2020 وارد نمایندگی فروش برخی از بازارهای جهان خواهد شد.

 

 

درخواست کارشناسی خودرو

اعزام کارشناس خودرو در محل
با بیش از 17 سال سابقه فعالیت در صنعت خودرو کشور
کارشناسی قیمت، فنی، رنگ، بدنه، آپشن ها، استعلام از سازنده، چک VIN، تخمین کیلومتر واقعی و ... با کیفیتی متفاوت.

آخرین کارشناسی های خودرو انجام شده

کارشناسی خودرو ب ام و i8 از نظر بدنه، فنی، دیاگ و .. توسط اتوکارشناس

کارشناسی خودرو ب ام و i8

23 اردیبهشت 1399 توسط اتو کارشناس in خودرو های کارشناسی شده
کارشناسی خودرو بنز C200

کارشناسی خودرو بنز C200

18 شهریور 1397 توسط اتو کارشناس in خودرو های کارشناسی شده
TOP